واردات ماشین آلات صنعتی

واردات ماشین آلات صنعتی

واردات ماشین آلات صنعتی چین

ماشین آلات صنعتی نقش مهمی در کارخانه ها و کارگاه ها و صنایع تولیدی دارند و بخش بزرگی از اقتصاد کشور به آنها وابسته است. با بررسی های انجام شده و اطلاعات آماری، واردات ماشین آلات صنعتی بالاترین رقم ترخیص کالا از گمرک را به خود اختصاص داده اند، به طوری که طبق نظر کارشناسان حوزه صنعت و تجارت واردات ماشین آلات صنعتی از جمله مهم ترین محموله های وارداتی شناخته می شوند.

در واقع با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی به تدریج وارد دنیای صنعت شدند، به طوری که امروزه در اغلب صنایع و کارخانجات بزرگ از این دستگاه های صنعتی به منظور صرفه جویی در نیروی کار و افزایش سرعت تولید بهره می برند. کاربرد ماشین آلات صنعتی می تواند مزایای فراوانی را برای صاحبان صنایع به همراه داشته باشد؛ اما فراموش نکنید که استفاده از ماشین آلات به روز صنعتی در کارخانجات می تواند قدرت و جایگاه شما را در میان رقبا افزایش دهد.

در حال حاضر صنعتی که بتواند در داخل کشور به تولید این ماشین آلات بپردازد و نیاز صنایع مختلف را بدین طریق تمام و کمال تامین نماید، وجود ندارد؛ بنابراین با توجه به اهمیت کاربرد ماشین آلات صنعتی در دنیای امروز و نیاز روزافزون صنایع به این ابزار می توان گفت که واردات این کالا می تواند تجارت پر سودی را برای تجار و بازرگانان به همراه داشته باشد.

 

 

تعرفه های ترخیص ماشین آلات صنعتی

همانطور که می دانید هر کالای وارداتی یک کد تعرفه گمرکی دارد که واردکننده باید پیش از واردات کالا این کد را دریافت نماید و در زمان ترخیص آن را به گمرک ارائه دهد، چرا که اغلب تعرفه های ترجیحی، هزینه های مربوط به واردات کالا و هزینه های گمرکی به این کد بستگی دارد و در صورت عدم توجه به آن نه تنها می توان شما را با خسارت های مادی مواجه سازد بلکه می تواند منجر به قاچاق شناخته شدن کالای وارداتی شما نیز شود.

بنابراین واردکننده ماشین آلات صنعتی باید با کد تعرفه این کالاها آشنا باشد. لازم به ذکر است که هر کدام از این دستگاه ها کد تعرفه مخصوص به خود را دارند که باید پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات، این کدها را از طریق وبسایت های اینترنتی مربوطه یا سازمان های ذیربط تهیه فرمایید و در زمان ترخیص کالای خود از گمرک این کد را به ترخیص کار گمرک ارائه دهید.

دریافت کد تعرفه گمرکی ماشین آلات صنعتی از جمله اقدامات اولیه در واردات این کالاها به شمار می آید؛ اما همانطور که گفته شد کدهای مختلفی برای انواع این ماشین آلات تعریف شده اند، پس لازم است که ترخیص کار کاملا با این کدها آشنایی داشته باشد.

شرکت نسل طلایی با ترخیص کاران حرفه ای و با تجربه به خوبی با تمامی قواعد و مراحل ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک آشنا می باشد و همچنین تجربه کافی در این زمینه را دارد، در نتیجه بهتر از هر کسی می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

 

واردات ماشین آلات صنعتی

همانطور که گفته شد واردات ماشین آلات و دستگاه های صنعتی از جمله محموله های وارداتی مهم در کشور می باشند، به طوری که سازمان ها و مراجع ذیربط با حساسیت بیشتری بر واردات و ترخیص این کالاها از گمرک نظارت می کنند. از جمله قوانین و مقررات در این زمینه می توان به مجوزهای لازم برای ترخیص این کالاها یا تعریف کد تعرفه های گمرکی متنوع توسط سازمان های گمرکی کشور اشاره کرد.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که واردات ماشین آلات صنعتی می تواند تجارت پر سودی را برای شما به همراه داشته باشد؛ اما عدم شناخت و تجربه کافی در این زمینه به سرعت می تواند بر تجارت شما تاثیر سو گذاشته و شما را با خسارت های مالی و اعتباری فراوانی مواجه کند.

به این ترتیب بهترین راه برای انجام این تجارت پر سود شناخت مراحل واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک می باشد، در واقع شما با شناخت اصول و قوانین این کار می توانید تمامی فعالیت های تجاری خود را مطابق با قوانین حاکم برنامه ریزی نموده و به انجام رسانید تا در آینده با مشکلات مختلف مواجه نشوید.

قطعا که شناخت این اصول و قواعد با وجود حساسیت های مختلف دولت در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک، کار شما را دشوارتر می کند و همچنین شما به زمان زیادی نیاز دارید تا علاوه بر شناخت این قواعد، به آزمون و خطا پرداخته و به تدریج تجربه کسب کنید، با این اوصاف بهترین راه حل چیست؟

بهترین راه حل در این زمینه مراجعه به افراد متخصص و با تجربه می باشد، فردی که با قواعد و روند ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک آشنا باشد و بتواند با یک تجربه عملی شما را در مراحل گوناگون این امر راهنمایی کند. شرکت نسل طلایی در این زمینه می توانند با دانش علمی و عملی خود، شما را راهنمایی نموده و در تمامی مراحل همراه شما باشد.

 

واردات ماشین آلات صنعتی از چین

 

واردات ماشین آلات صنعتی از چین

سهم ارزشی واردات ماشین آلات از چین در سال ۹۵ معادل ۳۴ درصد و سهم وزنی آن معادل ۴۷ درصد بوده است و می توان گفت که بیش ترین میزان واردات ماشین آلات از چین صورت گرفته است. شرکت نسل طلایی آماده ارائه خدمات در زمینه واردات ماشین آلات صنعتی از چین می باشد.

 

 

واردات ماشین آلات صنعتی از ترکیه

 

واردات ماشین آلات صنعتی از ترکیه

سهم ارزشی واردات ماشین آلات از ترکیه حدود ۶ درصد بوده است همچنین از نظر سهم وزنی می توان بیان کرد که پس از امارات بیش ترین سهم وزنی واردات ماشین آلات از ترکیه و کره با نه درصد بوده است.

شرکت نسل طلایی آماده ارائه خدمات در زمینه واردات ماشین آلات صنعتی از ترکیه می باشد.

 

انواع ماشین آلات صنعتی

با پیشرفت علم و فناوری،تکنولوژی ماشین آلات صنعتی نیز در حال توسعه است. انواع مختلف ماشینهای صنعتی وجود دارد که از آن ها به طور گسترده ای در صنعت استفاده می شود.ماشین آلات صنعتی را می توان به دسته های مختلف تقسیم کرد.

 

– ماشین آلات صنعتی عمودی

از جمله ماشین تراش معمولی، ماشین فرز،دستگاه حفاری،ماشین آلات برنامه ریزی، دستگاه خسته کننده

 

– ماشین آلات دقت

از جمله ماشین آلات پردازش دنده،ماشین سنگ زنی،ماشین آلات پردازش موضوع …

 

– ابزار دقیق دقت

از جمله مختص دستگاه خسته کننده،چرخ دنده ماشین سنگ زنی،چرخ دنده موضوع و …

 

– ماشین آلات کنترل دیجیتال:

این یک نوع ماشین ابزار اتوماتیک با سیستم کنترل برنامه است. سیستم کنترل منطقی می تواند پروسس هایی را کنترل، کد گذاری و یا سایر دستورالعمل های نمادین را پردازش کند.و آن ها را رمزش گشایی کند تا دستگاه حرکت و پردازش قطعات را انجام دهد.

 

واردات انواع ماشین آلات صنعتی

واردات انواع خط تولید

واردات ماشین آلات چاپ

واردات ماشین آلات نساجی و پارچه

واردات ماشین آلات تهویه

واردات دستگاه های تزریق پلاستیک

واردات دستگاه های تولید MDF

واردات دستگاه های تولید پیچ

واردات ماشین آلات تراش و فرز (قالب ریزی فلزات – ذوب فلزات – نورد فلزات)

واردات ماشین آلات جوشکاری و برش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *