واردات ماشین آلات کشاورزی

واردات تراکتور جاندیر

تراکتور یکی از پرفروش ترین ادوات کشاورزی پیشرفته در جهان می باشد که از آن در زمینه های مختلفی از جمله باربری، سمپاشی، شخم زدن، درو کردن و غیره کمک گرفته می شود. به صورت کلی تمامی ارقام آن را می توان در سه دسته اصلی تراکتور شاسی، تراکتور چرخ دار و تراکتور زنجیری تقسیم بندی کرد. لازم به ذکر است که هر یک از این دسته ها دارای چندین رقم مختلف با کارکرد و توان قدرت موتور متفاوتی می باشند.

با توجه به اینکه تراکتورها یکی از مهم ترین ابزارهای کشاورزی مکانیزه به حساب می آیند که از آن برای افزایش راندمان کاری باغدار و کشاورز کمک گرفته می شود، شرکت های متعددی فعالیت خودشان را در زمینه تولید تراکتورهای مختلف برای انجام امور مشخصی آغاز کردند. ایران نیز یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی می باشد که سالانه بخشی از نیاز بازار خود به تراکتور را از طریق واردات تامین می کند.

 

واردات تراکتور

شرکت بازرگانی نسل طلایی این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا در صورت نیاز به خرید تراکتور جاندیر آن را به کشور وارد نماید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

واردات تراکتور جاندیر

جاندیر یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات کشاورزی می باشد که در سال ۱۸۳۷ توسط شخص جان دیر در ایالت متحده آمریکا تاسیس شد. با توجه به تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا برای صادرات و واردات محصولات مختلف، معمولا واردات تراکتور جاندیر به ایران از طریق صادرات مجدد به انجام می رسد. معمولا این کالا از کشورهایی مانند آلمان که ممانعتی برای واردات ابزارآلات کشاورزی به ایران ندارد، به ایران صادر می شود.

تراکتور جاندیر موجود در بازار ایران دارای ارقام مختلفی از جمله تراکتور جاندیر ۳۱۴۰، تراکتور جاندیر ۳۳۵۰ و غیره می باشد که این ارقام از نظر اندازه، کاربرد، قدرت موتور، مصرف سوخت و مشخصات ظاهری تا حد زیادی با یکدیگر تفاوت دارند. با توجه به اینکه تراکتور جاندیر یکی از قدیمی ترین ارقام تراکتور موجود در بازار ایران به حساب می آید و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است، همواره کشاورزیان و باغداران متعددی به دنبال خرید این رقم تراکتور می باشند.

این موضوع سبب افزایش حجم واردات تراکتور جاندیر در چند سال اخیر شده است. به صورت کلی تراکتور جاندیر وارداتی را می توان به دو دسته نو و دست دوم تقسیم بندی کرد که هر یک از آنها دارای بازار فروش و مشتریان مختص به خودشان می باشند. در نظر داشته باشید که واردات تراکتور جاندیر در صورتی که مشمول ضوابط فنی واردات خودرو نباشد، امکان پذیر نیست.

 

تاریخچه تاسیس شرکت جاندیر

شرکت جاندیر در سال ۱۸۰۴ تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۸۳۷ موفق شد اولین گاو‌آهنش را تولید کند. جاندیر توانست اولین گاو‌آهن استیل در جهان را تولید کند. پیش از آن جنس این قطعات چوبی بود و به همین علت سرعت کندی در زمان حرکت داشت. توسعه گاوآهن استیل سبب افزایش کارایی و در نتیجه ارتقا بهره‌وری صنعت کشاورزی شد.

قبل از این که تراکتور جاندیر تولید شود، این شرکت محصولات متنوعی برای ارائه خدمات به کشاورزان تولید کرده است. همچنین جاندیر در قرن ۱۹ میلادی تلاش‌های زیادی برای توسعه شعب خود در ایالات‌های مختلف آمریکا انجام داد. در قرن ۱۹ کشور ایالات متحده آمریکا دستخوش تغییرات و تحولات اقتصادی زیادی شد و به همین دلیل شرکت جاندیر نیز مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت. پسر جان دیر، چارز دیر نیز پس از مدتی به تیم مدیریتی این کارخانه پیوست. در آن بازه زمان شرکت جاندیر به صورت خانوادگی اداره می‌شد و علاوه بر گاوآهن، محصولاتی همچون ادوات کاشت ذرت نیز تولید می‌کرد.

شرکت جاندیر تلاش کرد تا روندهای تجارت سنتی را تغییر دهید. افزایش تعاملات با کشاورزان، تولید محصولاتی با استفاده از فناوری‌های روز، دعوت از کشاورزان برای مشاهده تولیدات و … جزو راهکارهای شرکت جاندیر برای ایجاد تغییرات در بازار بود.

یکی از مشکلات این شرکت مربوط به اختلاف میان سهامداران بود. در سال ۱۹۵۳ جان دیر مجبور شد برای حفظ بقای شرکت سهام تیت و گولدر (سهامداران سابق شرکت جاندیر) را خریداری کنند.

 

تولید تراکتور جاندیر

شرکت جاندیر توانست نخسین ماشین شخم‌زنی متحرک را در ابتدای دهه ۱۸۷۰ میلادی تولید کند. این وسیله به کمک اسب‌ها حرکت داده می‌شد. سپس در سال ۱۸۹۲ اولین تراکتورهای گازوییلی تولید شدند. جان فرولیش مخترع تراکتورهای گازوییلی بود. تراکتورهای امروزی نیز مدل‌های پیشرفته و به‌روز شده‌ای از تراکتور ساخته شده توسط جان فرولیش هستند.

زمان زیادی طول نکشید تا تراکتور جاندیر به وسیله‌ای محبوب و پرطرفدار تبدیل شد. در ابتدای قرن بیستم میلادی شرکت جاندیر برای توسعه محصولاتش، شرکت ساخت موتورهای بنزینی واترلو را خریداری کرد. این اتفاق سبب شد تا جاندیر بتواند تراکتور محبوب Waterloo Boy را تولید کند. این تراکتور جاندیر سودآوری بسیار زیادی را برای شرکت رقم زد و تبدیل به نقطه آغاز راهی شد که تا امروز ادامه داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *